TECHNICKÁ ŠKOLKA

Ciele projektu možno zhrnúť do nasledovných bodov:

- formulovať a tvoriť s deťmi jednoduché technologické postupy, učiť ich orientovať sa v nich a postupovať v činnostiach podľa zadanej schémy,

- podporovať diskusiou tvorivosť detí pri riešení úloh,

-  viesť deti k tvorbe vlastného výrobku a k získaniu priamej skúsenosti s používaným  náradím,

- poznávať a skúmať prírodu okolo seba, oboznámiť sa s rôznymi materiálmi a ich vlastnosťami.

Deti sa v rámci výučby oboznámia s vybavením učebne a školskou dielňou. Vopred sa učia narábať s nástrojmi a náradím.

PLÁN TECHNICKEJ ŠKÔLKY

Technická aktivita: ŠITIE

OTVÁRANIE - ZATVÁRANIE

Výrobky: Snehové vločky

Naše tvorenie v technickej škôlke :)

Technická škôlka

V Štátnom pedagogickom ústave vznikla  v roku 2018 myšlienka o možnosti vytvorenia vzdelávacieho programu pre materské školy so zameraním na rozvíjanie funkčnej gramotnosti detí, technického myslenia, predstavivosti, verbálnych schopností, samostatnosti práce v skupine a manažérskych schopností s dôrazom na rozhodovanie.Materské školy, s pracovným názvom Technické škôlky, na Slovensku vznikli podľa vzoru v Českej republike, kde sú ich už stovky a majú s nimi dobré skúsenosti.
Garantkou celého projektu je profesorka Iveta Radičová, ktorá o projekte povedala:„Myslím si, že úspešnosť vzdelávacieho systému je potrebné nastavovať od materských škôl a prepájať znalosti prírodovedných a sociálnych vied s vysoko humánnym prístupom, ktorý je dôležitý pre neskoršie uplatnenie sa detí v praktickom živote. Tieto ciele zabezpečíme práve tým, že budeme prepájať zamestnávateľov, regióny a školy už v predprimárnom vzdelávaní a kontinuálne budeme pokračovať na prvom stupni základnej školy,"
S radosťou   Vás môžeme informovať, že aj naša materská škola sa dňom 21.2.2020 zapojila do uvedeného projektu.
S finančným prispením taiwanského veľvyslanectva  Taipei representative office pod záštitou p.M.Ruey -LiTsenga sumou 1500eur a Mesta Senec tiež sumou 1500eur je  v našej mš zriadená dielnička s pracovnými nástrojmi , prístrojmi kde si budú deti rozvíjať technické zručnosti pod dozorom vyškolených pani učiteliek, ktoré absolvovali kurz Technika hrou v predpimárnom vzdelávaní .
Uvedený kurz zastrešuje ŠPU Bratislava a praktickú časť ZŠ s MŠ K.Mahra v Trnave.
S priebehom a realizáciou uvedeného projektu vás budeme informovať .

výrobky vyrobené p.učiteľkami na školeni

Vybavenie do našej dielničky, poskytnuté z daru  taiwanského veľvyslanectva  Taipei representative office pod záštitou p.M.Ruey -LiTsenga sumou 1500eur :

Oficiálne otvorenie Technickej škôlky v MŠ Slnečné jazerá
Na úvod otvorenia technickej škôlky predniesla pani riaditeľka a pani učiteľka krátky príhovor a poďakovanie všetkým tým, vďaka, ktorým sme dostali možnosť otvoriť technickú škôlku priamo u nás v MŠ. Deti si pripravili krásny program, predviedli, čo dokážu ich šikovné ručičky, za pomoci pani učiteliek a pani riaditeľky - vyrábali v dielničke hríby, lienky, lepili s taviacou pištolou, šróbovali, vŕtali s detským náradím.